25 березня 2017 р.

МК чайник для пакетиків чаю







Цікава ідея, яку можна використати на уроках трудового навчання)))

24 березня 2017 р.


              Порадник учителя

Проблема, етапи уроку
Вимоги   і засоби
І .Підготовка  до   уроку
Тема
Сформульована повинна бути чітко, щоб учні могли повторити. Записується на дошці під час її оголошення.
Мета :
  • Навчальна (дидактична)
  • Розвиваюча

  • Виховна

Випливає з теми уроку. На комбінованому уроці їх дві : поточна і попереднього уроку. Бажано, щоб її формулювали учні.
Розвиток загально навчальних  і спеціальних навичок. Потрібно не вивчити , а усвідомити.
Охоплює виховний потенціал  навчального матеріалу.   Включає культуру спілкування, взаємоповагу, доброзичливість. Виховує особистість викладача.
Тип уроку :
·      Урок засвоєння  нових знань;
·      Урок застосування знань і формування вмінь;
·      Урок узагальнення  і систематизації знань та вмінь;
·      Урок контролю  і  корекції знань та вмінь;
·      Урок закріплення знань (повторення)
·      Урок застосування знань, навичок, умінь у нетипових ситуаціях
·      Комбінований.

Форми і методи різні : проблемний підхід, евристична бесіда, урок-лекція, робота з різними джерелами, ТЗН тощо
З’ясування можливостей застосування знань у навчальному пізнанні й практичних ситуаціях, формування досвіду застосування знань предметних і загальних навчальних умінь.


Виявлення  взаємозв’язків  між  елементами знань, їх класифікація, введення вивченого в систему засвоєного раніше (врахувати принцип новизни)

Виявлення якості знань і вмінь, що характеризує стан засвоєння учнями програмового матеріалу. Повторне  опрацювання не достатньо засвоєного матеріалу.
Поєднання  двох і більше цілей уроків попередніх типів.

22 березня 2017 р.

11 цікавих фактів про воду: проблема забруднення та нестача питної води


ж
 Вода – основне джерело потрібної вологи для людини. У наш час людина
переосмислює значення цієї цілющої рідини, оскільки в результаті
індустріалізації та неконтрольованого забруднення навколишнього
середовища кількість питної води суттєво зменшилось.

 Текстова версія матеріалу про наукові дослідження води: http://www.datacube.tv/2014/09/nevero...

21 березня 2017 р.


Конспект уроку з основ здоров’я у 7 класі на тему “Пожежна безпека”

 



Тема. Пожежна безпека.
Мета: закріпити знання учнів із теми «Пожежна безпека», опанувати правила пожежної безпеки в навчальних кабінетах, квартирах.
Вчити дітей обирати оптимальний варіант дій і самозахисту під час пожеж, надавати допомогу у разі опіків.
Виховувати в учнів повагу до професій пожежника та медичного працівника.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.
Форма уроку: брейн - ринг.
Обладнання: план евакуації поверху школи, вогнегасник, плакат «Правила пожежної безпеки», «Основні дії при пожежі», дитячі малюнки.

Підготовчий етап.
Учитель заздалегідь готує сценарій такого уроку. Потрібно зауважити, що до такого заняття готуються і учні, і вчитель. Лише за умови спільної роботи, дана тема буде вивчена школярами бездоганно.
Для гри потрібно два столи, накриті скатертинами різних кольорів. Столи потрібно розставити таким чином, щоб команди сиділи за круглим столом, як це роблять гравці у «Брейн-ринг». Також потрібно розмістити учасників так, щоб вони не мали змоги перемовлятися між собою. На столах повинні бути аркуші паперу та ручки.
Кожна із команд обирає свого капітана, а також назву.
Для проведення такого уроку, учителеві будуть необхідні дві іграшки (або щось подібне), що можуть видавати звук. За їх допомогою команди сигналізуватимуть про свою готовність відповідати на питання.

Хід уроку.
Вступне слово вчителя.
Шановні учні! Сьогодні урок незвичайний. Уявімо, що у нас справжній брейн-ринг. Вам необхідні сьогодні знання, увага та удача.
Уже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо .
Роботу швидше починаймо.


Організаційний момент.
Команди займають місця за своїми столами. Час на обдумування- 1 хвилина. Відповідає та команда, яка першою подасть звуковий сигнал. У разі, коли команда не дала правильної (чи повної) відповіді, право переходить до команди-суперника. Питання І та ІІ туру оцінюється 1 балом, а питання фіналу – 2 балами.
                         I.            Питання І туру:
1.     Назвіть причини поширення вогню у багатоповерхових приміщеннях.
(Потрібно враховувати, що вогонь у багатоповерхових приміщеннях часто поширюється через вентиляційні системи, в яких накопичується легкозаймистий пил, павутина, сажа. Одним із джерел пожежі є сміттєпровід).
2.     На другому поверсі школи загорівся кабінет у правому крилі. Ніхто із співробітників школи про це не знає. Ваші дії.
(Особливість евакуації – насамперед слід евакуювати учнів із правого крила 3-го поверху і правого крила 2-го поверху, потім інших, якщо неможлива одночасна евакуація).
3.     Як можна відвернути поширення вогню у багатоповерхових будинках?
(Щоб відвернути поширення вогню через вентиляційні системи, іх також слід заливати водою та спеціальною піною. Щоб уникнути пожежі, потрібно утримувати сміттєпровід у належному санітарному стані).
4.     Як відбувається евакуація з верхніх поверхів будинку при пожежі?
(Якщо пожежа сталася на верхніх поверхах будинку, під час евакуації потрібно користуватися сходами або переходами між балконами).
5.     Як відбувається евакуація важкотравмованих та маленьких дітей ?
(Для того, щоб евакуювати малих дітей та важкотравмованих людей, потрібно дотримуватися наступних правил. Себе, а також людину, якій ми допомагаємо, потрібно обгорнути цупкою вологою тканиною чи вологим простирадлом. Це не дозволить вогню швидко поширюватись і площа опіків буде меншою. Якщо у приміщенні багато диму, то дихати потрібно лише носом і захистити органи дихання вологою тканиною. Після того, як ви опинилися на свіжому повітрі, потрібно випити якомога більше води та оглянути себе і ту людину, якій ви допомогли. Після цього викликати швидку допомогу, пожежників та поліцію).
6.     Що потрібно взяти із собою під час евакуації при пожежі?
(Необхідно взяти: теплий одяг(якщо на вулиці холодно), цінні речі, документи, гроші. Не можна витрачати часу на збирання тих речей, які непотрібні у перші дні після пожежі).
                      II.            Питання ІІ туру.
Якими будуть ваші дії у певних ситуаціях:
1.        В оселі почалася пожежа. Вам необхідно зателефонувати в службу пожежної безпеки. Яку інформацію ви повинні повідомити?

2.        Через недбале використання вогню на дачі, полумя охопило господаря і води поблизу немає. Які заходи слід вжити для його порятунку?


3.        Ви мешкаєте у власному двоповерховому будинку. Почалась пожежа у вітальні на першому поверсі. Шлях евакуації - через вхідні двері, де палає вогонь. Яким чином ви захистите себе від полумя та диму?

4.        Під час ремонту електромережі сталося коротке замикання, у результаті чого майстра уражено електричним струмом, загорілася проводка, виникла пожежа в місці розташування розетки. Ваші дії?


                  III.             Фінальний тур.
Вихід акторів.
Входить учень у формі пожежника.
На виклик пожежна машина летить,
Сміливий пожежник в кабіні сидить.
Його телефон «101» люди знають,
І в разі пожежі завжди викликають.

Ваші дії у такій ситуації.

Ситуація. Проходячи повз житловий будинок, ви помітили пожежу в приміщенні на 2-му поверсі. У вікні квартири кричить маленька дівчинка.

Входить учениця у білому халаті.

В час, коли життя на волосині,
і, здається, зірка вниз летить,
ти довірся лікарю, людино,—
 від біди тебе він захистить.

Ситуація. Проходячи повз будинок, що горить, ви знаходите непритомну людину, яка лежить в обгорілому одязі з численними опіками до яких пристав одяг. Пульс відчувається, але дихання немає. Ваші дії.
                   IV.             Підведення підсумку уроку.
Учитель відзначає та оцінює роботу кращих учнів та активність команд.
                      V.            Домашнє завдання.
Підготувати кросворд до теми «Пожежна безпека»

20 березня 2017 р.


Кірігамі: об’ємні чудеса з паперу



Техніка кірігамі прийшла до нас з Японії порівняно недавно і швидко завоювала серця любителів хенд-мейд і оригінальних подарунків. Кірігамі - це мистецтво складання фігурок з паперу. У відомому сенсі кірігамі - це різновид техніки орігамі, але, на відміну від останньої, кірігамі допустимо використання ножиць і клею. Сама назва техніки говорить про це: воно походить від двох японських слів: кіру - різати і камі - папір.
Варто уточнити, що вирізання кірігамі - це філігранна робота, і ножиці підходять тільки для вирізання основних контурів. Левова частка роботи майстра кірігамі проводиться за допомогою більш тонких і точних інструментів, наприклад, канцелярського ножа.
Основою виробів в техніці кірігамі є аркуш паперу. Як правило, створення вироби починається зі складання аркуша паперу вдвічі і вирізування різних фігур. Фігури можуть вирізатися як симетрично, так і асиметрично.

Матеріали для кірігамі
Основним матеріалом для створення різьблених шедеврів в техніці кірігамі є, звичайно ж, папір. Він повинен бути щільним і високоякісним. Для створення листівок добре підійде аркуш ватману.
Для вирізання візерунків вам знадобляться добре заточені ножиці. Однак навіть ідеально заточений інструмент не зовсім підійде для філігранної різьби на папері. Для створення листівок за складними схемами кірігамі найкраще використовувати гострий канцелярський ніж.
Для того щоб перенести на папір обраний для листівки малюнок, вам знадобиться простий олівець.
Схеми кірігамі при наявності певного досвіду роботи в техніці можна створювати самостійно. Новачки, як правило, користуються готовими шаблонами.


19 березня 2017 р.

Правда про наркотики

Фільм на зрозумілій для молоді мові та в сучасному стилі розповідає про
причини потрапляння наркотичну залежність. А також показує позитивну
сторону життя без наркотиків та шляхи до звільнення від залежності. 

Правда про алкоголь. Фільм другий.

Фільм можна використати під час вивчення відповідної теми на уроках здоров'я, або на виховних і позакласних заходах.

8 березня 2017 р.

Зі святом весни!


Ти- ЖІНКА! Значить дуже ніжна!
Ти гармонійна, дивна і п'янка,
Ти дуже вишукана, дивовижна,
Для когось в світі ти одна така!
Ти- ЖІНКА! Значить духом сильна,
Ти знаєш, чого хочеш від життя,
Водночас і проста, і дуже стильна,
І загадкова, як саме буття...
Ти- ЖІНКА! Значить ти- кохана!
Хоч раз в житті ти відчувала це.
Для когось ти- найкраща і жадана,
Для когось лик святий - твоє лице...
Ти- ЖІНКА! Пам'ятай це всюди!
І як би там не склалось майбуття,
А справжня ЖІНКА завжди в шані буде,
Бо ЖІНКА- це і є творець життя!..

 Любов Ігнатова

6 березня 2017 р.

Міжнародний жіночий день: святкувати чи ні?


Це свято останнім часом викликає досить великий резонанс у суспільстві. Скоріш за все, це відбувається тому, що воно тісно переплітається зі спогадами про Радянський союз, і ще десятиліття після здобуття Україною незалежності залишалось популярним на його колишніх теренах, оскільки покоління, виховане в СРСР, не поспішало змінювати звичний ритм життя. Та сьогодні, коли спогади про той час потрохи починають танути у повітрі, це свято (як і більшість радянської «спадщини») викликає лише негатив.

То чи варто святкувати Міжнародний жіночий день? Аби відповісти на це запитання, варто вдатись трохи до історії.

Історія виникнення 8 березня

Перш за все, варто зазначити, що Міжнародний жіночий день все ж має деякий зв'язок із комунізмом, а якщо бути точнішим, — із соціалізмом та фемінізмом. На останньому пункті особливо наголошувала Клара Цеткін. А ми пам’ятаємо, що ідеї фемінізму дуже подобались комуністичній партії, адже зрівнювали жінок з чоловіками в усьому, зокрема у військовій службі та важких роботах. Фемінізм у ті часи й справді мав соціалістичне спрямування. Перш за все жінки вимагали права на участь у виборах, можливості займати керівні посади, зменшення робочого дня, оплачувані відпустки під час вагітності та зарплатню на тому ж рівні, яку отримували чоловіки.

Подейкують, що на той час у жінок зазвичай був 16-годинний робочий день, який оплачувався копійками — набагато меншими сумами, ніж платили чоловікам. Саме тому перша жіноча профспілка виникла саме у 1857 році, після чого і була організована демонстрація. Але давайте по черзі…

Почалось все весною далекого 1857 року в Нью-Йорку. Саме тоді представниці американської текстильної індустрії вийшли на вулиці Мангеттена, вимагаючи підвищення зарплатні, покращення умов праці та рівноправності між чоловіками і жінками.

Звичайно, «марш порожніх каструль» полісмени розігнали, проте «хвиля піднялася»: про подію знали всі. Через 50 років ситуація повторилася. 1908 рік, кінець лютого, Нью-Йорк. Жінки знову вийшли на демонстрацію з тими ж вимогами. Цього разу поліція скористалась крижаною брудною водою. Проте, рух почався — у 1908 році «Жіночий день» розпочав традицію, що надалі супроводжувалася страйками і маршами представниць прекрасної статі.

2 березня 2017 р.




Урок       Дата проведення______________
Конспект уроку з основ здоров’я у  7 класі

 Тема. Соціальна безпека населеного пункту.
Мета.  дати уявлення про соціальні чинники здоров'я, ознайомити з ознаками безпечного і небезпечного соціального середовища; вчити розпізнавати позитивні й негативні впливи соціального оточення; розвивати аналітичне мислення, навички впевненої поведінки; виховувати рішучість, упевненість у власних можливостях.

Обладнання. Ілюстративний матеріал, таблиця «Особливості життя в населених пунктах», Конвенція ООН про права дитини, знаки, що ілюструють права дитини, інформаційно довідкові картки для роботи у групах.
Тип уроку. Вивчення нового матеріалу.

Хід уроку
                          I.            Організаційний момент.
                       II.             Актуалізація опорних знань учнів.
У наш цивілізований, технічно розвинений час людство залишається залежним від явищ, які досить часто мають катастрофічний характер. Посилення антропогенного тиску на природу спричинило її руйнування. Це поставило під загрозу здоров'я та життя людей, існування людської цивілізації.

Якого походження можуть бути небезпеки повсякденного життя?
(Природного (біологічного як складової), техногенного, соціального ( антропогенного )

                    III.            Мотивація навчальної діяльності учнів.
Соціальні установки, моделі поведінки та способу життя формуються в ранньому віці. Тому дуже важливо знати, які фактори мають визначальний вплив на поведінку щодо збереження та зміцнення здоров'я.
                    IV.            Оголошення теми і мети уроку.

                       V.            Вивчення нового матеріалу.

Людина живе в суспільстві. Вона має знайти своє місце серед інших людей, навчитися спілкуватися з ними, прийняти правила поведінки в соціумі й дотримуватися їх. Демократичне суспільство надає людині досить багато прав, але разом із правами в людини з’являються й певні обов’язки. Уміння користуватися своїми правами й бажання виконувати свої обов’язки є важливим показником соціального здоров’я.

Існують соціальні чинники, які впливають на ваше соціальне здоров’я. Насамперед до них належить ваше безпосереднє оточення:

— родина, у якій ви виховуєтеся й зростаєте;
— школа, у якій ви навчаєтеся;
— клас, у якому ви знаходите друзів, з котрими спілкуєтеся не тільки в школі, але й поза її межами;
— підліткові компанії, з якими ви проводите дозвілля.

Окрім того, на ваше соціальне здоров’я впливають:
— література, яку ви читаєте;
— телевізійні програми, які ви дивитеся;
— музика, яку ви слухаєте;
— театральні спектаклі, фільми, комп’ютерні ігри й багато іншого, від чого ви отримуєте естетичну насолоду.
Соціальна рівність і соціальна справедливість так само є важливими соціальними чинниками вашого здоров’я. Наявність у суспільстві соціальної рівності й справедливості роблять його соціально здоровим, а кожну людину — захищеною й упевненою у своєму майбутньому.
Перша ланка суспільства, у якій ви проявляєте себе як соціальна особистість,— це родина. Ви, напевно, помітили, що в родині кожен має свої обов’язки, і вони залежать від місця, яке людина займає в родині. Син, донька, брат, сестра, онук, онучка, племінник, племінниця — усе це соціальні ролі, відведені підліткові в родині. Якщо ви справляєтеся зі своїми родинними обов’язками, це свідчить про те, що ваш соціальний розвиток відбувається нормально. Успішне навчання також є вашим обов’язком стосовно родини. Батьки вірять у те, що ви станете корисним членом суспільства й що родина зможе розраховувати на вас у майбутньому.
Не менш важливим для соціального розвитку є й ваше місце та роль у різних молодіжних підліткових групах: класі, спортивній секції, футбольній команді, драматичному гуртку, компанії друзів, які живуть на вашій вулиці або у вашому дворі. Ваш соціальний розвиток і, урешті, соціальне здоров’я неабияк залежить від цих груп.
Вибираючи собі оточення, подумайте, як воно може вплинути на ваше соціальне здоров’я. Звертайте увагу на спосіб життя підлітків, з якими ви спілкуєтеся і дружите. Хоч-не-хоч, але воно буде позначатися на вас. Тому слід розібратися, чи є цей спосіб життя здоровим, чи не буде він вам шкодити. Пам’ятайте, що свої інтереси можете відстояти тільки ви самі.