Гурткова робота



   Гурток "Художня обробка деревини"

           Всі діти наділені здібностями, а тому потрібно їх виявляти і максимально розвивати. І це можна робити в позаурочний час, зокрема на гурткових заняттях. Розкрити творчі здібності, розвинути естетичні смаки я допомагаю школярам під час відвідування занять гуртка "Художня обробка деревини", де я є керівником.
        Протягом історії свого розвитку людина намагалась прикрасити життя,    зробити      привабливими необхідні речі: одяг, житло, посуд, знаряддя праці.
 Сучасні технології виготовлення нових матеріалів надають нам все більше можливостей зробити наше життя ще комфортнішим і красивішим. Декоративні прикраси допомагають зробити нашу оселю затишною та стильною.   
        
  Наш швидкоплинний час ставить нові вимоги до гурткової діяльності. Сучасні діти, поряд із традиційними видами декоративно-ужиткового мистецтва, прагнуть освоювати і нові техніки виконання та декорування виробів.
          В гуртку  діти матимуть змогу познайомитись з новими, сучасними видами декоративних технік виконання та декорування різноманітних виробів, їх походженням та історією, зможуть  реалізувати  свої творчі фантазії у виготовленні та декоруванні пласких та об’ємних виробів, використовуючи для цього різноманітні матеріали.
   Метою занять гуртка «Художня обробка деревини»  є: формування знань, початкових умінь і навичок, а також забезпечення всебічного  розвитку особистості.
   Заняття передбачає  розв’язання  таких задач;
-         Розкрити перед вихованцями витоки і роль народної творчості, декоративно-прикладного мистецтва в духовно-матеріальному житті суспільства;
-    Завдяки можливостей народної праці за програмою гурткової діяльності, сприяти соціалізації вихованців у суспільстві.
   Зміст теоретичного навчання передбачає ознайомлення вихованців з основами матеріалознавства для художніх робіт, з художнього обробкою матеріалів, основами композиції,  народними промислами. В процесі занять вихованці знайомляться з літературою та ілюстративним матеріалом, що розкривають історію художніх промислів творчість народних майстрів. Теоретичний матеріал засвоюється у зв’язку    з  вправами і практичними роботами, в процесі яких  вихованці створюють власні композиції художніх виробів в традиціях місцевих промислів.
   Теоретичне і практичне навчання проводяться одночасно, при деякому випередженні вивчення теоретичного матеріалу. Кожне  заняття починається з інструктажів ( вхідного, поточного і заключного), направлених на правильне і безпечне виконання робіт, охайного поводження з інструментом та обладнанням, а також економічного використання матеріалу, та часу заняття. В процесі практичного навчання вихованці застосовують види художньої обробки матеріалів у техніці, притаманній конкретному художньому народному промислу або виробництву, і виготовляють художні вироби з урахуванням місцевих традицій.
Займаючись випилюванням лобзиком, випалюванням, оздобленням виробів у техніці «декупаж», виконавці на практиці застосовують знання і розвивають навички не тільки по  образотворчому мистецтву, кресленню, технологій, але і по іншим шкільним навчальним дисциплінам – фізики, хімії, біології, географії, математиці, економіки. Весь процес занять носить творчий, виховний характер, високу якість виконання, відповідає функціональним і естетичним вимогам, що є суспільно корисним.
     Гурткова робота розширює кругозір учнів, сприяє розвитку, лаконічності мови, виховує в учнів самостійність, ініціативність, прагнення до творчості, розвиває вольові якості та формує культуру праці.

Мистецтво декупажу.

Декупаж  (від фр. decouper вирізати з паперу) — декоративна техніка по тканині, склу, дереву (та інших поверхнях), що полягає у вирізуванні візерунків із різних матеріалів та наклеюванні їх на поверхню, що декорується.
Декупаж, як техніка декорування, мав справу з плоскими поверхнями і плоским декором. Ускладнення технології та віднайдення нових матеріалів декорування позначилося на її техніці додачею об'ємного декору чи комбінацією плоского та об'ємного декорування.
До нас мода на декупаж прийшла зовсім недавно – на початку нинішнього століття. І з кожним роком це мистецтво завойовує все більш міцні позиції в лавах відомих технік рукоділля.
Для того, щоб зацікавити школярів до вивчення трудового навчання та розширити їх кругозір,  я запропонувала їм ознайомитися і попрацювати у цій техніці.





І ось що ми отримали...


  Результат роботи - красивий подарунок.



Художнє випилювання

З незапам'ятних часів дерево служило людині незамінним матеріалом для створення найнеобхідніших в побуті речей. Будинки, кухонне начиння - все було дерев'яним. Скоро люди стали помічати, що дерево саме по собі не тільки корисне, але й дуже красиве. Стародавні майстри випалювали, випилювали, різали по дереву, створюючи неповторні зразки декоративно-прикладного мистецтва. Деревина практично не має собі рівних за різноманітністю застосування. Швидкість виготовлення виробів, простота у використанні та обробці, надійність, оригінальність – ось ті фактори, які захоплюють не тільки досвідчених майстрів, а й широке коло школярів.
 Випилювання лобзиком - один з найпоширеніших видів художньої обробки деревини. Художнє випилювання формує у юних майстрів трудові навички з обробки фанери, навчає володіти різними інструментами, розвиває художній смак, виховує акуратність, точність, розкриває можливість для розвитку творчості, активізує мислення.








Немає коментарів:

Дописати коментар