18 лютого 2017 р.

Небесна сотня.

Герої не вмирають!


А сотню вже зустріли небеса..
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров´ю перемішана сльоза….
А батько сина ще не відпускав..
Й заплакав Бог,побачивши загін:
Спереду — сотник ,молодий,вродливий
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній-сивий-сивий..
І рани їхні вже не їм болять..
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла…

                                                                                Людмила Максимлюк (21.02 2014)






9 лютого 2017 р.


Тренінг на сайті "Шкільне життя"

Тренінг з основ здоров’я у 8 класі.

Тема. Відпрацювання алгоритму відмови від небезпечних пропозицій в умовах тиску.
Мета:   розвивати вміння відстоювати власну позицію, не піддаватися  зовнішньому тиску; навчитися казати «Ні!» на пропозиції сексуального характеру; виховувати відчуття самоповаги та поваги до інших людей.
Очікувані результати:
Після цього тренінгу учасники:
·         розпізнають способи тиску і маніпуляцій;
·         демонструють уміння адекватно реагувати на небажані пропозиції;
·         демонструють уміння обирати ефективні прийоми протидії тиску з боку друзів, знайомих та компанії.

Обладнання та матеріали:
·         Папір форматів А2, А3, А4, фломастери, стікери, кубик.
·         Заготовка плакату «Очікування», різнокольорові смайлики, роздатковий матеріал «Методи впливу», «ситуативні завдання».

Хід тренінгу:

                            I.              Організаційна частина.

  •  Ритуал привітання

-  Я вітаю небо (руки- вгору),
-  Я вітаю землю (руки донизу),
-  Я вітаю вас усіх (розвести руки),
-  Я вітаю саму себе (скласти руки на грудях).
Вступне слово.
-          Добрий день, дорогі друзі. Я рада бачити вас у нашому дружному колі.
Тема нашого заняття непроста і дуже актуальна: «Відпрацювання алгоритму відмови від небезпечних пропозицій в умовах тиску».
Метою даного тренінгу є:
        розвивати вміння відстоювати власну позицію, не піддаватися  зовнішньому тиску;
        навчитися казати «Ні!» на пропозиції сексуального характеру;
        виховувати відчуття самоповаги та поваги до інших людей. 

8 лютого 2017 р.

  Методичного об’єднання вчителів основ здоров’я.

     02 лютого 2017 року на базі ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м. Копичинці відбулося заняття районного методичного об’єднання вчителів основ здоров’я на тему: "Сучасні підходи до організації навчально-виховного процесу з основ здоров’я у загальноосвітньому навчальному закладі". Сучасна педагогічна методика формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу за темою «ВІЛ/СНІД – соціальна проблема людства» (методист РМК Гулик А.Т.).
     Заняття проходило у формі семінару-тренінгу, в ході якого педагоги ознайомилися із ефективними підходами до організації навчально-виховного процесу з основ здоров’я  та різноманітними формами забезпечення розвитку життєвих навичок школярів.
В процесі роботи вчителі обговорили питання забезпечення  превентивної освіти у школі (Василькевич С.І., вчитель основ здоров’я ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м. Копичинці, голова районного методичного об’єднання вчителів).

     Особливу увагу у роботі методоб’єднання було приділено питанням викладання основ здоров’я у 8 класі за новою програмою. Творчо працюючі вчителі основ здоров’я загальноосвітніх навчальних закладів району представили свої розробки навчальних занять та уроків для восьмикласників на теми: «Психологічні і соціальні наслідки ранніх статевих стосунків, підліткової   вагітності» (Ільчишин Л.І., вчитель основ здоров’я ЗОШ І-ІІІ ст. с. Личківці), «Небезпека інфікування ВІЛ, інфекціями, що передаються статевим  шляхом (ІПСШ)» (Василькевич С.І., вчитель основ здоров’я ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м. Копичинці, голова районного методичного об’єднання вчителів), «Віктимна поведінка. Кримінальна відповідальність за злочини сексуального характеру» (Сава В.Р. – вчитель основ здоров’я ЗОШ І-ІІІ ст. с.Яблунів), «Відпрацювання алгоритму відмови від небезпечних пропозицій в умовах тиску» (Смолярська О.З. – вчитель основ здоров’я  ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Пулюя смт.Гримайлів).

     Також у засіданні були залучені соціальний педагог та практичний психолог, які провели анкетування серед учителів та "Маршрут безпеки".
     На завершення роботи методист РМК Гулик А.Т. підвела підсумки робот методичного об’єднання  та надала методичні рекомендації педагогам.
     На мою думку, методобєднання пройшло на високому професійному рівні, змістовно, цікаво, науково обґрунтовано, підкріплено практичними завданнями. Заняття було насичено різноманітною інформацією, господарі доброзичливі та гостинні.
Ми мали змогу працювати в групах, відстоювати свою думку, відчути себе в ролі учня. Усі вчителі отримали позитивний заряд енергії та нові знання. Я взяла для себе багато цікавої інформації, яку зможу використати у своїй роботі.






5 лютого 2017 р.



Структура  уроку – тренінгу

І. Вступна частина.
1.Знайомство
Мета: сприяти знайомству учасників за допомогою: особистих речей, в процесі виконання спільної справи, переживання якоїсь ситуації, створення комфортної атмосфери для подальшої роботи.
2. Очікування
Мета: сформувати свої висловлювання про очікування від уроку тренінгу, що намагається дізнатися та навчиться.
3. Створення або повторення правил роботи на уроці, роботи в групі.
Мета: забезпечення сприятливої атмосфери для навчання.

ІІ. Основна частина.
1.Теоретична (міні - лекція,    бесіда,   диспут, презентація, дебати)
Невелика за обсягом теоретична інформація дає змогу учасникам сформувати певну структуру, в яку вони закладатимуть свої ідеї, узагальнуватимуть свій досвід. Говорити треба простою і зрозумілою мовою, недовго. Важливо не перетворювати викладений матеріал на лекцію, а намагатись залучати всіх членів групи до обговорення основних моментів запропонованої теорії. 
2.Практична (мозковий штурм,  робота в парах,     тести,  ігри в    групах)
Дає змогу всім учасникам діяти, практикувати навички співробвтництва, міжособистісного спілкування, обмін інформацією.

ІІІ. Заключна частина.
1.Рефлексія(обговорення). Підведення підсумків
Мета:забезпечити зворотній зв'язок щодо основних моментів вивченого матеріалу. Зворотній зв’язок з очікуванням.
2.Прощання
Мета: забезпечити гарний настрій по завершенню тренінгу (компліменти, посмішки, побажання)
Вправи рухавки
Рухові вправи є обов'язковою частиною будь-якого тренінгу. Окрім того, що вони активізують психофізіологічні процеси організму, підвищують увагу учасників, сприяють створенню невимушеної довірливої атмосфери тренінгу, певні рухавки демонструють  форми й методи фізичної активності, які варто застосовувати в житті постійно.
Рухові вправи можуть виконуватися в різних формах - у парах; усіма учасниками групи, які стоять колом; усіма учасниками групи, які хаотично пересуваються в приміщенні тощо. Основне завдання тренера щодо рухавок - дати учасникам чітку інструкцію та стежити за дотриманням умов безпеки під час виконання вправ.