7 грудня 2023 р.

Щороку 7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. 
 

Краса в хустині нашій споконвічна,

Як і душа, що з піснею жила.

Бо в українок і душа лірична,

У ній багато сонця і тепла 🌞 

                              
                       



                         *******   
 

10 листопада 2023 р.

 Дерев'яні пазли своїми руками. 

Найголовніше – це гарний набір для випилювання ручним лобзиком.







*******

9 листопада 2023 р.

 

Випалювання по дереву

    Хобі-територія

 Переглянь ідеї в Pinterest за покликанням Випалювання 

      Випалювання по дереву, або пірографія по дереву, - це нанесення на поверхню деревини малюнку за допомогою розпеченого металевого пера спеціального приладу - випалювача. Походить від грецького πυρογραφία, що в перекладі означає писання вогнем. Є одним з видів художнього оформлення деревини.


********

30 серпня 2023 р.

 

 

МОН затверджені Методичні рекомендації про викладання навчальних предметів у ЗЗСО у 2023/2024 навчальному році

 ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо організації освітнього процесу та викладання
навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти

у 2022/2023 навчальному році

 

ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2023/2024 навчальному році 

25 лютого 2023 р.

 Засідання творчої групи ТОКІППО

   24 лютого 2023 року на базі Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося засідання обласної творчої групи вчителів трудового навчання та технологій у форматі вебінару-практикуму «Виготовлення виробів для ЗСУ в навчальний та позанавчальний час».

 



 Особливості виготовлення окопних свічок у позанавчальний час.


З початком війни кожен мешканець України відчув значне патріотичне піднесення. І це не дивно: за складних часів виникає потреба в об’єднанні, тож любов до батьківщини – найкращий для цього фундамент. Не залишаються осторонь й діти, які через творчість не лише можуть висловити душевний порив, а ще більше відчути себе справжніми українцями.

Наші захисники невпинно продовжують обороняти Україну від окупантів, а українці, намагаються бути їхньою гідною опорою та підтримкою у тилу.

З настання холодної пори наші військові дуже потребують тепла. Тому із настанням холодів, ми із учнями вирішили виготовляти для наших захисників окопні свічки.

Окопна свічка, у складних умовах війни – одне із доступних джерел тепла. Це нескладний у виготовленні та використанні пристрій, який є універсальним і довготривалим джерелом тепла.

На сьогодні альтернативи окопним свічкам, на жаль, немає. Вони горять від двох до семи годин. За цей час можна багато чого зробити: підсушити одяг, зігріти руки, зробити каву, розігріти банку тушонки та перекусити, освітити невелике приміщення. Окопну свічку доцільно використовувати для освітлення невеликої території поза межами окопу. Ліхтарика у такому випадку не використаєш, бо його здалеку видно, а це може демаскувати позиції.

 

 ********