24 серпня 2016 р.

З Днем Незалежності, Україно!

 

 
Дивися, безкрайнєє, синєє небо,
Стоїть над землею, неначе шатро.
Воно посилає любов нескінченну
І щиро дарує надію й добро.
Тут мешкають люди привітні та чесні,
Хліб–сіллю гостей зустрічають вони.
Земля наша щедра, родюча, багата –
Усіх нагодують безмежні лани.
Хай знає весь світ про казкову країну,
Де синєє небо та жовті поля.
Хай квітне щаслива моя Україна!
Найкраща, безцінна, любима земля.
З Днем Незалежності!
 
 

20 серпня 2016 р.

Мистецтво Темарі



Темарі (у перекладі з японської « ручний м’яч » ) — давнє японське мистецтво з вишивки куль. Історія цієї техніки налічує вже кілька століть і починається в Китаї. У 8 столітті з Китаю до Японії прийшла гра кемарі ( « ножний м’яч» ), з часом у ній відбулися зміни, в результаті чого з’явилася гра темари ( «ручний м’яч» ), в яку воліли грати дівчинки зі знатних японських сімей. Відповідно, з’явилася можливість прикрашати м’ячі шовковою вишивкою, завдяки чому гра переродилася в мистецтво.
Зараз мистецтво темари досить поширене не тільки в Японії, але і в усьому світі. На полицях японських сувенірних крамниць можна зустріти як і звичайні кулі темари діаметром 5-12 сантиметрів у діаметрі, так і прикраси в цій техніці.
Пристрій темарі досить просто — основою для кулі раніше служило старе кімоно, розрізане на смуги, а тепер підійде будь-яка тканина, стягнута в клубок звичайними котушковими нитками. Для основи також можна скористатися спеціальними пінопластовими кулями, які можна купити в магазинах для творчості, великими дерев’яними намистинами і, втім, будь-яким матеріалом, який має форму кулі або здатний її здобути, але при цьому не забути також обмотати основу бавовняними нитками. Іноді всередину поміщають дзвіночки або дрібні кульки, щоб куля темари ще й дзвенів.
На відміну від самої основи, набагато складніше вишити візерунок на кулі. Для початку необхідно нанести розмітку на основу за допомогою паперових стрічок і шпильок, і потім можна приступати до роботи. Традиційні візерунки вишивки — геометричні, але політ фантазії ніхто не відміняв. Ще одним поширеним візерунком у техніці темарі є «Кіку», або хризантема, яка в японській культурі вважається символом Сонця. Її популярність у візерунках темари пояснюється не тільки своїм символічним значенням, але й простотою виконання вишивки.
Кулі темари символізують дружбу і відданість, а також служать символом багатства, успіху і щастя, так що це буде прекрасним подарунком для близьких. Незважаючи на те, що техніка темари не надто проста, результат перевершує всі очікування, тому число фанатів цього японського мистецтва в світі постійно зростає. Хто знає, може і Ви поповните їхні ряди ?

Майстер-класи:  Уроки темарі
Для натхнення 


16 серпня 2016 р.



Готуємо навчальні плани на 2016/2017 н.р.
(лист МОНУ від 09.06.2016 № 1/9-296)
Про структуру 2016/2017 навчального року та робочі навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів"
Типові навчальні плани ===Для загальноосвітніх навчальних закладів
​​Для спеціальних шкіл/класів

Переліки навчальної літератури
Наказ МОН України від 29.04.2016 № 476 «Про надання грифів Міністерства освіти і науки України навчальній літературі для дітей з особливими освітніми потребами»
Навчальні програми: